Etkileyici bir hakkımızda yazısına hazır olun!

Hakkımızda Yazısı Örnekleri

Hakkımızda yazısı nasıl yazılır?

Hakkımızda yazısı, genelde misyon ve vizyonun yer aldığı klasik bölümlerden oluşan, kişilerin veya şirketlerin kendilerinden bahsettiği kısa ve öz yazılardır.

İnternet üzerinde çokça öneriler bulunmakta. Örneğin; ekibinizden mutlaka bahsedin, hikayenizi anlatın, gelecekte ki yerinizden bahsedin, müşteri yorumlarına yer verin vb.

Bu öneriler kesinlikle doğru ve hakkımızda yazısı örneği arıyorsanız bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Aradığınız farklı bir yazı ise, bu yazının tamamını okuduğunuzda özgün bir hakkımızda yazısı oluşturabiliyor olacaksınız.

Öncelikle değinmek istediğim ilk konu, kendinizi doğru tanıtmak yada başarılarınızdan bahsetmek, sanılanın aksine narsist veya ben merkezli olmak değildir. Karşılıklı fayda sağlayabilmek ve bir bağ kurabilmek için en iyi yöntemdir.

Kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz karşınızdaki kişiye neler katabileceğiniz konusunda yardımcı olacaktır. Özellikle yüz yüze iletişimde 7-9 saniye içerisinde kendimizi anlatmamız gerektiği söylenir.

Ancak tüm bunlara geçmeden önce, tasarımsal olarak hakkımızda yazısını nasıl planlayabiliriz birlikte bunları inceleyim.

Yazacağınız hakkımızda yazısı bir firma ile ilgili olabilir, basit bir butik işletme olabilir veya bir blog sitesi için bu yazısı oluşturuyor olabilirsiniz. Şimdi tüm bu farklı alanlar için, farklı tasarımlar örnekleri paylaşacağım.

Hakkımızda Yazısı Örnekleri

About Our Online Store

WOODMART - BEST ECOMMERCE THEME 2020/21

Risus suspendisse a orci penatibus a felis suscipit consectetur vestibulum sodales dui cum ultricies lacus interdum. Per suspendisse adipiscing a suspendisse auctor nibh a et at curae condimentum suspendisse enim a eu scelerisque.

One morning, when Gregor Samsa woke from troubled dreams, he found himself transformed in his bed into a horrible vermin. He lay on his armour-like back, and if he lifted his head a little he could see his brown belly, slightly domed and divided by arches into stiff.

Dictumst per ante cras suscipit nascetur ullamcorper in nullam fermentum condimentum torquent iaculis reden posuere potenti viverra condimentum dictumst id tellus suspendisse convallis condimentum.

His room, a proper human room although a little too small, lay peacefully between its four familiar walls. A collection of textile samples lay spread out on the table – Samsa was a travelling salesman.

The bedding was hardly able to cover it and seemed ready to slide off any moment. His many legs, pitifully thin compared with the size of the rest of him, waved about helplessly as he looked. “What’s happened to me?” he thought. It wasn’t a dream.

Giriş

"Sizden kısaca bahseden, marka kimliğinizi yansıtan çok uzun olmayacak şekilde bir giriş" Başlığın altında olacak olması, tasarımsal olarakta şık bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Hikayenizden bahsedin.

Hikaye derken, örnek veriyorum 1994 yılında şurada kurulmuştur olarak değil, gerçek hikayeniz ne ise ondan bahsedin. Mesela şu ihtiyaçlardan dolayı, şu sebeplerden, şu fikirlerle gibi başlayarak kendinizi tanıtın.

Hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.

Kullanıcılarınıza, misafirlerinize veya müşterilerinize sağlamış olduğunuz ayrıcalıklardan bahsetmeniz sizin için ekstra avantaj olacaktır.

Hedeflerinizi anlatın.

Yaptığınız iş ile katmış olduğunuz değerden ve gelecekteki hedeflerinizden bahsedin. Bu alanda sizin vizyonunuz hakkında müşterileriniz bilgi sahibi olacaktır. Eğer birlikte bir değer oluşturabileceklerine inanıyorlarsa, sizinle iletişime geçeceklerdir.

İletişimde bulunun.

Eğer bu paragrafa kadar okutabildiyseniz şanslısınız, çünkü yazıları okumayı çok sevmeyen bir toplumuz. Buraya kadar gelindiyse iletişim için çağrıda bulunun ve dönüş almayı hedefleyin.

Hemen altta direkt olarak tasarımını paylaşcağım bu örnekte, sayısal değerleri ön plana çıkarabilir, yüzünüzün net olarak gözüktüğü bir fotoğrafa yer verebilirsiniz.

Ek olarak bu örnekte bir ürün veya uzmanlık alanı hakkında bir görsel ile birlikte imzada paylaşılmış. Bu şekilde değerlendirmek tasarımsal olarak farklılık katacaktır. Özellikle örnekte verildiği gibi bir doktor için güzel bir tasarım.

Ricardo Cooper

Using dummy content or fake information in the Web design process can result in products with unrealistic assumptions and potentially serious design flaws.

Health Care for You

Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly will always have a place in the web
623
Happy Clients
12
Years in Business
32
Canabis Products
800
Allowed Forms

Ek olarak bu örnekte bir ürün veya uzmanlık alanı hakkında bir görsel ile birlikte imzada paylaşılmış. Bu şekilde değerlendirmek tasarımsal olarak farklılık katacaktır. Özellikle örnekte verildiği gibi bir doktor için güzel bir tasarım.

World famous stars like our app!

Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for lorem ipsum will uncover many web sites still in their infancy various versions have evolved.

Share favorit music with friends!

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using lorem ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters.

Bir müzik grubu için hakkımızda yazısı tasarımı gibi gözüküyor olsada, aslında bir çok hakkımızda yazısı tasarımında kullanılabilecek güzel bir tasarım.

Eklenen butonlar ile direkt dönüşüm odaklı olduğunu anlıyoruz.

NEW YORK

ATHLETIC CLUB GYM.

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that more.

 • Vivamus suscipit tortor egert.
 • Id tellus et erat sagittis finibus.
 • Donec rutrum congue leo eget.
 • Libero malesuada feugiat.
 • Porttitor accumsan tincidunt.
 • Curabitur aliquet quam id.

Spor salonu ve benzeri yerler için kullanılabilecek bir tasarım. Örneğin bir tesis için bu yazıyı hazırlıyorsanız, görselde olduğu gibi tesisin özelliklerinden bahsedebilir, örnek fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Kullanıcıya vereceğiniz bilgiler önemli ve bu bilgilere ulaşan kullanıcının ilgisini çekebilirseniz yüksek ihtimal fiyatlarınızı merak edecek veya sizinle iletişime geçmek isteyecektir. Butonları unutmayın!

Custom Leather
Tailoring

In a professional context it often happens that private or corporate clients corder a publication to be made and presented.

Hight Quality
Materials

In a professional context it often happens that private or corporate clients corder a publication to be made and presented.

CARE OF LEATHER THINGS

Interesting to Know

In a professional context it often happens that private.

Bu görsele ilk baktığımda, kendi ürünlerini üreten bir kişinin hakkımızda yazısı olabilecek tasarımda olduğunu görüyorum. Bunun dışında görseli farklılaştırarak, kişisel hakkımızda yazınız içinde kullanabilirsiniz. Burada önemli olan hikayenizden mutlaka bahsetmeniz gerektiği.

Welcome to our site

About Our Restaurant

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don't look even slightly believable. If you are going to use a passage.

Cafe ve restoranlar için önemli noktalardan biri, öne çıkan yiyeceklerini her zaman göz önünde bulundurmaları. Örneğin İstanbul'da, Viyana Kahvesi denince San Sebastian cheesecake, Kütük Ev Cafe denince 150 çeşit açık büfe kahvaltı, Alarga Balık denince muazzam lüfer balığı gibi seçenekler aklımıza gelir.

Müşteriler eğer kulaktan kulağa bu yiyeceklerinizin reklamını yapıyorsa, hakkımızda yazınızda bu yiyeceklerin özenle çekilmiş fotoğraflarını yayınlayabilirsiniz.

Yukarıda hakkımızda yazısı oluştururken kullanabileceğimiz tasarımlar ve nelerden bahsedebileceğimiz konularını değerlendirdik. Ancak bir hakkımızda sayfasını bu kadar kısa kullanmak istemeyebilirsiniz.

Bu sebeple hakkımızda yazısı hazırlarken sayfanızda bahsetmeniz gereken diğer özellikleri de şu şekilde sıralayabiliriz;

SEE OUR COLLECTION

HOW WE WORK

Dictum sagittis a eu condimentum euest a feugiat justo aliquam duefelis.

AUTOMOTIVE ELECTRONICS

A mus accumsan nascetur vel orci parturient condimentum mi dapibus cubilia parturient est lacinia maecenas ante adipiscing.

MANUAL TRANSMISSIONS

A mus accumsan nascetur vel orci parturient condimentum mi dapibus cubilia parturient est lacinia maecenas ante adipiscing.

AIR COOLING SYSTEMS

A mus accumsan nascetur vel orci parturient condimentum mi dapibus cubilia parturient est lacinia maecenas ante adipiscing.

Bu alan çok önemli, sizi farklı kılan özelliklerinizden mutlaka bahsedin. Bir işi nasıl yaptığınız veya o işi yaparken en çok dikkat ettiğiniz hususlara yer verin.

Icon veya görseller kullanabileceğiniz gibi bu alanı video ile anlatabilirsiniz. Çalıştığınız iş ortaklarınız varsa bahsedebilirsiniz. Geçmişten bu zamana gelişiminizden bahsedebilirsiniz. Kesinlikle kopyala yapıştır yapmayın, yazınız size özgün olmalı.

WOODMART - BEST ECOMMERCE THEME 2020/21

''Excellence is not a skill it's an attitude'' - Ralph Marston

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine.

MARK JANCE

CEO / FOUNDER

MARK JANCE

CEO / FOUNDER

MARK JANCE

CEO / FOUNDER

MARK JANCE

CEO / FOUNDER

Eğer varsa ekibinize yer vermeniz karşılıklı güven açısından etkili olacaktır. Bu alanda ekibinizde yer alan kişilerden detaylı bahsetmenizde etkili bir yöntemdir.

WHAT THEY SAY ABOUT US

Kullanıcılar sizin  hakkınızda yazınızı okuduktan sonra, sizin hakkınızda yapılmış yorumları merak edebilirler. Veya referanslarınızı görmek isteyebilirler. Bunlara yer vermenizin herhangi bir zararı olmayacaktır. Ek olarak, eğer instagram hesabınızı etkili kullanıyorsanız paylaşabilirsiniz. Kullanıcıların ilgisini çekecektir.

Bu kadar güzel bir hakkımızda yazısı hazırladıysanız, kullanıcıların bu yazıyı ziyaret etmesini isteyeceksinizdir. Bu yüzden sitenizin belli bölümleriden (giriş sayfası dahil) hakkımızda yazısına yönlendirme yapabilirsiniz.

Biraz biraz.

Peki Benim Hakkımda Yazım?

Bu yazıya hakkımızda yazısı nasıl olmalı yada hakkımızda yazısı örnekleri yazarak gelmiş olabilirsiniz. Bu sebeple size istediğiniz sonucu yukarda vermeye çalıştım.

Genelde "aman, hakkımızda yazısı çok önemli değil" diyerek geçiştirilen bir konu olduğu için nelerden bahsedilmesi gerektiği ve tasarımsal olarak nasıl farklılık katabileceğiniz hakkında önerilerde bulundum.

Tüm bunların dışında, benim size daha farklı bir önerim var. Bu yazının devamında okuyacağınız benim hakkımda yazısında diğerlerinden farklı olarak, daha samimi bir anlatım ile nasıl bu işe başladığımı, hangi kaynaklardan faydalandığımı, karşınıza çıkabilecek zorlukları, şu an yurt dışında bir firmaya danışmanlık vermeme kadar uzanan öyküyü sizlerle paylaşacağım.

Böylece özgün bir hakkımızda yazısı oluşturmanıza yardımcı olmak istiyorum. Bir kitap önerisi (Unmarketing) ve arka fonda bu yazıyı okurken dinleyebileceğiniz "LOFI" ile başlayalım.

İlk olarak WordPress ile 2014 yılının sonlarında tanıştım. Açıkçası bilgisayarımı sadece menajerlik oyununu oynamak için kullanan biri olarak farklı bir yola girdiğimin, bunun bir iş olacağının farkında değildim. Türkiye’de yaşayan çoğu insan gibi bende eğitimini aldığım mesleği yapmıyorum. İnsan kaynakları yönetimi mezunuyum. Çok net söyleyebilirim ki kendinizi bir mesleğe ait hissetmiyorsanız o işi yapma sürenizde çok kısa olacaktır. Benim içinde öyle oldu. Şuan yaptığım işten memnunum, geçmişte okuduğum bölümden de memnumum. Aslında bölümüm sayesinde çok şey öğrendim ve hayatımda hep karşıma çıktı.

29 yaşının sonunda biri olarak buraya kendimle ilgili yazacağım birçok şey olmasına rağmen site amacının dışına çıkmamak ve yaptığım işlerle ilgili bir hakkımızda yazısı oluşturmak istiyorum.

Not: Birazdan vereceğim örnekte Google arama motorunda sitemi üst sırada tutan bir anahtar kelime paylaşacağım.

Ne iş yapıyorum?

Anlaşmalı olduğum müşterilerime web siteleri ve arama motoru optimizasyonları ile birlikte Google reklamları alanında danışmanlık hizmeti veriyorum.

Nasıl bir iş modeli? Herkes yapabilir mi?

İlk olarak şunu söylemeliyim ki bugün bir siteye girip şu nasıl oluyormuş bir bakalım diye araştırdığınız konuda sürekli denemeler (çoğu zaman yanlış olacaktır) yapıp, sıkılmadan uğraşmaya devam ederseniz 2 ay sonra konuyla ilgili başka bir yerde olabilirsiniz. İnternet üzerinde fazlaca olan kaynaklar, size hep yardımcı olacaktır.

Bununla ilgili WordPress ile web sitesi oluşturma adında hazırlamış olduğumuz eğitim serisini önerebilirim.

Bu kadar kolay mı diye düşünüyor olabilirsiniz. Biraz altyapınız varsa işleyişi öğrenmeniz yeterli oluyor. Bazı işler büyük ustalık ister. Ki aslında ustalık dediğimiz şey başarılı olunan bir konuda yeteneğinin de bulunmasıdır. Bu iş, öyle bir iş değil. Çalışarak yapılabilecek bir iş. O yüzden çok çalışacağınıza inanıyorsanız doğru işe başlıyorsunuz diyebilirim.

Tam anlamıyla wordpressi öğrendim diyebilmeniz için çok fazla araştırma yapmak, kültürü benimsemek ve emek harcamanız gerekiyor, "wordpress çok basit", "açık kaynak kodlu bir altyapı" demek çok eksik kalacaktır. Üstelik wordpress öğrendiğinizde her şeyi bitirmiş olmuyorsunuz. Yani bir siteyi yaptığınızda her şey bitmiyor. Bunun devamı olmalı. Kullanıcıları sitenize çekmelisiniz ve bunu sağlamanız için site içi optimizasyon ile birlikte reklam tarafında da kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Reklam işin içine girdiğinde wordpress bilmek ile alakalı olmayan bir konuya geçiş yapmış oluyorsunuz. Örneğin; Google reklamı verirken, başlıkta kullanıcıya ilgi çekici bir kampanya veya indirim, sizi tercih etmesi için bir garanti ve hemen almaya teşvik etmek için kampanya bitişi gibi bir tarih vermeniz gerektiğini öğrenmenizin, wordpress ile alakası yok.

Ancak reklamdan sonraki aşama wordpress ile alakalı. Örneğin; kullanıcıya aradığını vermek için reklam grubu urlniz için sitenizde sayfa oluşturmuş olmanız gerekir yada hangi tıklamalar satışa dönüşmüş bunları görmek için dönüşümleri kurmuş olmanız gerekir. Hepsinin detayına bu sitede yer vereceğim.

Dijital pazarlama işindeyseniz sürekli öğrenmeye açık olmalısınız. Çünkü sürekli yeni şeyler var. Sonuçta oldum demek, gelişime kapalıyım demektir.

İşte bu araştırma, öğrenme, geliştirme sonucu WordPress, Woocommerce, SEO, Google reklamları gibi alanlarda iyi seviyelere yükseliyorsunuz. Bende bu bahsettiğim alanlarda 7 yıl boyunca sürekli kendimi geliştirmek için uğraştım.

Yaptığım işten memnun muyum?

Yaptığım işin benim için en güzel yanı özgür olabilmek. İstediğiniz yerde, istediğiniz zamanda çalışıyor olabilmek. Açıkçası bu durum yaptığım işin daha keyifli olmasını sağlıyor. Bir yerde çalışıyor olmakta güzel ama tek çalışmayı seviyorsanız bu işin artılarından diyebilirim.

Bazı insanlar bir şekilde yönlendirilip iş yapmayı sevebilir. Bilgisi vardır fakat ne yapacağı konusunda onu hareket ettirecek bir yönlendirmeye ihtiyaç duyabilir. Ya da her ay alacağım ücret garanti olsun düşüncesinde olabilir.

Bazı insanlar ise kendi kararları doğrultusunda işler yapmayı, istediği zamanlarda, istediği yerlerde çalışmayı, bir müşteriyle iletişimi kendisi kurmayı, yapabileceklerini geliştirmeyi tercih edebilirler.

Bence iki durumda gayet doğal ve iki durum içinde kötü bir şey görmüyorum. Hayat şartları bazen sizi nereye sürüklerse onu yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Şartların minimum eşit olduğunu düşündüğümüzde ise kendi düşüncem, başarınız da başarısızlığınız da sizinken ve en önemlisi iş böyle bir iş(özgürlük sağlayan) iken, ben tek çalışmayı daha doğru buluyorum. Bunun benim için böyle olmasında bir çok neden var ancak buraya yazmak yerine, yazının sonunda paylaştığım bir video ile daha anlaşılır olacağını düşünüyorum.

Bununla ilgili Deniz Duman'ın bir videosunu sizinle paylaşmak istiyorum;

Bu web sitesi ile neyi amaçlıyorum?

Bu siteyi 2016 yılında açmıştım. 2017 tarihli yazılarım da duruyor sitede. Onların Google arama motorunda ilk sayfalarda olması, aslında bir şeyleri anlatıyor bana. Ve bunun nasıl bu şekilde olduğunu, siteye giren kişilerle paylaşabilmeliyim. Bunun için vakit ayıracağım.

Faydalı olabileceğimi düşündüğüm konuları bu sitede paylaşarak, bildiklerimi aktarmak istiyorum. Videolarla desteklemeyi planlıyorum.

Google da bir gizli sekme açıp asgaros forum eklentisi yazdığınızda, wordpress.org dan sonra 2.sırada yer alan, 2017 de yayınlamış ve herhangi bir güncelleme yapmamış olmama rağmen bir yazımın yer aldığını görebilirsiniz. Hepsinin nasıl olduğunu paylaşmayı hedefliyorum.

Yapılan araştırmalara göre insanlar kendi özelliklerini söylerken başkalarına atfettiklerinde daha rahat anlatabiliyorlar. Bizde de çok vardır mesela bir arkadaşım diye başlanır cümleye ama aslında kendisidir.

Sizi diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi düşündünüz mü hiç? Bunu anlamanın bir kaç yolu var. Google eğitimlerinde de bahsediliyor, izlemenizi öneririm. Bir arkadaşınıza mail atın ve ona son zamanlarda iyilik yapıp yapmadığınızı sorun. Veya size en önemli 3 özelliğinizi söylemesini isteyin.

Oturup bir kağıda kendi başarılarınızı yazabilirsiniz. Bunu yaptığınızda aslında hangi konularda iyi olduğunuzu ve bu konuları geliştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Kendimle ilgili kısımları anlatırken fark ettim ki aslında öğrendiğim her şeyi başka kişilere de aktarmak istiyorum.

Yıllardır bu işle ilgili karşılaştığım iyi veya kötü şeyler ve bunların getirdiği sonuçları çok iyi özetleyen eğitimlerden kesitler paylaşacağım. Sizin içinde faydalı olacağını düşünüyorum.

2 thoughts on “Hakkımızda Yazısı Nasıl Yazılmalı?

 1. Yasin dedi ki:

  senden çok şey öğrenebileceğimi düşünüyorum iyi ki tanımışım sayende kendi internet sitemi kurdum ve her gün bir şeyler eklemeye devam ediyorum daha ürünlerim gelmedi çekim yapmadım ama yapacağım. iyi ki varsın abdullah abi

  1. abdullahustun dedi ki:

   merhaba;
   güzel yorum ve düşüncelerin çok teşekkür ederim.
   yardıma ihtiyacın olduğu her an yazabilirsin.
   iyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir