İşletmenizi, büyütme  ve sürdürülebilirlik sağlama yolunda hedefinize ulaşmanız için sizlere sosyal medya danışmanlığı hizmeti sağlıyoruz. Sağladığımız sosyal medya danışmanlık hizmeti kapsamında, size sunacağımız hizmetleri şu şekilde sıralamak istiyoruz:

 • Markanız veya işletmeniz için hedef kitleyi ve bölgeyi belirleyerek, reklam kampanyalarınızın doğrudan potansiyel müşterilere ulaştırılmasını sağlıyoruz.
 • Hedefiniz doğrultusunda, markanızın bilinirliğini arttırmak adına sosyal medya stratejinizin nasıl olması gerekiğini tespitini sağlıyoruz. Strateji planlaması yaparken rakiplerin analiz edilmesi oldukça elzemdir. Rakipleriniz sosyal medya hesaplarını nasıl kullanıyor, ne sıklıkta paylaşımlar yapıyorlar, paylaşımlarındaki anahtar noktaların da tespitini yaparak kendi yol haritamızı oluşturuyoruz.

 • İçeriklerinizin etkileşimlerinin, yorumlarının ve beğenilerinin düzenli olarak takibini sürdürerek analizlerimizi raporluyoruz.Takipçi sayısındaki değişimlerin takibini yaparak, sayfanızın etkileşimini arttırmak adına stratejilerimizi yeniden düzenliyoruz.

 • Sürekli güncel içerikler üreterek, sayfanızın etkileşimini arttırmayı ve takipçi sayınızı arttırmayı hedefliyoruz. Sosyal medya hesabınızın bulunduğu platforma göre içeriklerin değişiklik gösterdiğini de unutmamamız gerekir. Örneğin bulunduğunuz platform Instagram ise buradaki kullanıcılara yönelik içerikler üretmemiz gerekmektir. Aynı içerikler Facebook üzerinden kullanıldığında değişim göstermektedir.Aynı örnek Twitter için de geçerlidir.

 • Sosyal medya platformlarında paylaşılan içerikleri SEO ile optimize ederek daha geniş kitlelere hitap edilir.

 • Planladığımız stratejiler ve oluşturduğumuz içeriklerle birlikte, etkili reklam kampanyaları oluşturarak doğrudan potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz.

 • Hesabınızda etkileşimleri anlık olarak takip ediyoruz. Bu sayede anlık geri dönüş yapıp müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

 • Markanızın, olası kriz durumlarını önceden tespit ederek çözüm önerisi sunuyouz.Karşılamış olduğunuz bu durum karşısında bu alternatif planları anında uygulamaya koyuyoruz. Böylelikle, yaşanmış olan krizi en kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlıyoruz.

 • Sosyal medya istatistik hizmetini kullanarak en verimli planlamaları yapıyoruz.

 • Bütçenize en uygun kampanyaları oluşturmak adına analizlerimizi yapıyoruz.Bu analizlerin sonucunda markanıza bütçe-fayda açısından en verimli kampanyaları oluşturuyoruz.

Aşağıda örneğini verdiğimiz iki farklı sosyal medya hesabının örnek iki postunu inceleyebilirsiniz.

Bir sosyal medya danışmanı neler yapar?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde gelişimini hala hızla sürdüren teknoloji ve internet ile birlikte her gün yeni iletişim platformları ortaya çıkmaktadır. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, Youtube günümüzde en popüler  sosyal medya platformlarıdır. Saymış olduğumuz platformlar, kişi veya işletmeler gibi her kesim tarafından kullanılmaktadır. Sosyal medya yönetimi, sosyal medya platformlarının, amacının doğrultusunda en etkili  şekilde kullanılmasıdır. Etkili kullanım ile birlikte dijital ortamda markaların büyümesi kaçınılmazdır.

Bu hizmette size neler sağlıyoruz?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi, marka stratejinizin belirlenmesi ile başlar. Sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılacağı, bu hesaplarda paylaşımların ne sıklıkla ve hangi şekilde yapılacağı, markanızın kimliğinin nasıl yansıtılacağı gibi konuların yönetilmesi belirlenerek stratejiler oluşturulması sosyal medya yönetiminin anahtar noktalarını oluşturur. Bu noktada bir diğer anahtar nokta da daha önce bahsetmiş olduğumuz üzere rakip analizidir.

sosyal medya danışmanlığı

Sosyal medya yönetiminde pek dikkat çekici gözükmeyen, fakat günümüzde marka üzerindeki etkisinin göz ardı edilemeyecek kadar önemli olduğu bir diğer konu ise kullanılan metin dilidir. Sosyal medyada paylaşacağınız içerikler sadece ürünü sergilemek olmamalı, içeriğinizin aynı zamanda bir hikayesi olmalı. Bunu yaparken mümkün olduğunda resmi dil kullanmaktan kaçınmalısınız.

Sosyal medya trendleri çok kısa zaman içinde değişim gösterebilmektedir. Bu sebeple daha önceden kullanmış olduğunuz reklam kampanyaları güncel olarak fayda sağlamayabilir. Değişen trendleri güncel olarak takip etmeniz oldukça önemlidir.

Müşteri ilişkileri ve memnuniyeti, markanızın kalıcı olabilmesi adına en önemli faktör olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Marka imajınız için olumsuz etkilenmemesi adına yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Müşterilerinizin sorduğu sorulara en kısa sürede yanıt vermelisiniz.Yanıt sürelerinin artması durumu müşteriler için endişe uyandırır.

 • Müşterilerinizin tüm sorularına şeffaf şekilde yanıt vermeye çalışın. Bu davranış onların güven duymalarını sağlayacaktır.

 • Müşterlerinizin tutumu ne kadar olumsuz olursa olsun sakin kalıp, nazikçe cevap vermeniz oldukça önemlidir.

Facebook platformunu küçümsemeyin.

Facebook Reklam Yönetimi

Facebook her ay ortalama 2.3 milyar kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde en çok üyesi olan platformdur. Bu bilgilerden yola çıkarak, doğru strateji ve reklam planlaması yaparak iyi sonuçlar elde edebileceğimizi düşünmemiz hiç zor olmaz.

Facebook reklamları marka bilinirliğini arttırmak,web sayfanızın trafiğini arttırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak amacıyla kullanılan bir platformdur.

Facebook üzerinden reklam oluştururken, doğru görsel ve etkili metin dili kullanımı bütçe-fayda açısından çok önemlidir. İşte bu noktada bizler profesyonel ekibimiz ile  amacınıza yönelik stratejiler üreterek markanızın büyümesini ve süreklilik sağlamayı hedefliyoruz.

Potansiyelin farkında mısınız?

Instagram Reklam Yönetimi

Instagram, 1 milyarı aşan aktif kullanıcıya sahip; dünyada en çok tercih edilen ikinci sosyal medya platformudur.

Youtube platformundan sonra en çok vakit geçirilen ikinci platformdur. Çok vakit geçirilen bir platform olması, doğru planlanmış bir reklam kampanyası ile potansiyel müşterilere kolay erişim  sağlanabileceğini gösterir.

Instagram gibi çok fazla aktif kullanımı olan bir platformda, reklam vermek ve kendinizi tanıtmak gibi süreçlerde profesyonel hizmet alınması daha doğru bir başlangıç olacaktır.

Tüm bahsetmiş olduğumuz konulara, hedefleriniz doğrultusunda size sağlayacağımız profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti ile birlikte markanızı büyütmeyi planlıyoruz.