Google Ads

Dönüşümler Çok Düşük! Markaların En Çok Problem Yaşadığı Konulardan Biri

dönüşümler çok düşük

İnternet ortamında gördüğümüz her şey aslında birer içerik ve metin yazarlığına ihtiyaç duyar. Oluşturduğunuz içeriklerin kalitesine bağlı olarak dönüşümler elde edersiniz. Ancak bütçeyi yükseltelim, dönüşümler artsın mantığı, doğru bir yaklaşım değildir. Bu yaklaşım sonucu dönüşümler çok düşük diyor olabilirsiniz.

Bütçeniz müsait olduğu sürece bir şekilde görünür olmayı başarırsınız ancak asıl önemli olan kullanıcılarınıza neler sunduğunuz. Eğer kullanıcılarınıza bir özelliğinizi belirtemiyor veya onları etkileyemiyorsanız, metin yazarlığına ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

Metin yazarlığı ve dönüşümler

Kendinizi kullanıcı yerine koyduğunuzda, oluşturduğunuz içeriğe siz dönüş yapar mıydınız? Tam burada metin yazarlığınız ön plana çıkar. Kullanıcılar neden sizi tercih etsin? Bu sorunun cevabını oluşturduğunuz içerikte vermeniz gerekir.

Dijital dünyada pek çok rakibiniz var ve sizin o rakiplerinden bir artınız olmalı. Bu artıyı doğru bir şekilde içeriğinize yansıtamadığınız sürece, kullanıcılar size dönüşüm sağlamayabilir.

Reklamların gücünden faydalanmak yeterli mi?

Öncelikle şu konuda hemfikiriz. Bir şekilde görünür olursunuz. Çok yüksek bütçelere sahip olduğunuz ve reklamlarınızın doğru hedef kitleye ulaştığını varsayalım. Doğru hedef kitleye

, doğru içeriklerle ulaşmazsanız dönüşüm elde edemezsiniz.

Çözüm

Dönüşümler çok düşük olsa da, reklam vermekten vazgeçmeyin. Google ADS bu konuda en etkili reklam yöntemidir. İçeriklerinizi faydalı hale getirin. Kullanıcılarınıza fayda sağladıkça, onların gözünde daha iyi bir seviyeye ulacaşaksınız.

İşinizi direkt olarak takip edin!

Çok güvendiğiniz bir reklam danışmanı veya bir reklam ajansı ile çalışıyor olmanız büyük şans. Ancak reklamını yaptıkları iş onların değil, sizin! Müşterinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Örneğin; Kahve sattığınızı varsayalım. Sitenizde ki içeriği, reklam metinlerini hazırlarken müşterinizin aslında neye ihtiyaç duyduğunu sadece siz bilebilirsiniz, reklamı yapan kişi/kişiler değil.

Kullanıcı deneyimi

Sayfanızda, sitenizde veya içeriğinizde sunduklarınız kullanıcıyı tekrar size döndürüyorsa, doğru içeriği oluşturuyorsunuz demektir. Yine bir örnekle açıklamak gerekirse; gittiğiniz bir kahve mağazasının kahvelerini beğenirseniz, size karşı ilgi ve alakadan memnun kalırsanız, kısaca o coffee shop sizi etkilemeyi başarırsa tekrar tercih edersiniz.

Sonuç

Eğer işinize yatırım yapmak istiyorsanız; büyük bütçelerle reklam vermeye değil, faydalı içerik oluşturmaya odaklanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir